SKŁAD I DZIAŁANIE - ENSILAGE

ENSILAGE
Przejdź do treści

Skład i Działanie

ENSILAGE to zakiszacz (inokulant) do konserwacji kiszonek z kukurydzy, traw i motylkowych.

W swoim składzie zawiera 5 szczepów bakterii fermentacji mlekowej, oraz największą koncentrację bakterii: na 1 g zakiszonego surowca przypada aż 600 tys. j.t.k. bakterii, fakt ten czyni go produktem „najmocniejszym” na rynku.

ENSILAGE zawiera w swoim składzie bakterie homofermentatywne i heterofermentatywne, dzięki czemu przyspieszają konserwację i opóźniają proces zagrzewania się kiszonki podczas wybierania z pryzmy lub silosu i w TMR na stole paszowym. Szczep Lactobacillus brevis ma zdolność do syntezy związków hamujących rozwój grzybów w kiszonce. Stosując zakiszacz ENSILAGE redukujemy niepożądane mikroorganizmy, w tym pleśnie i patogenne bakterie Escherichia coli, Salmonella sp. oraz obniżamy poziom skażenia pasz toksycznymi metabolitami pleśni: alfatoksyn B1 i ochratoksyn A.
 
- Oszczędzasz na paszach treściwych
- Poprawiasz smakowitość kiszonki
- Zmniejszasz ryzyko psucia się kiszonki
- Zwiększasz zysk z produkcji mleka
Produkt ENSILAGE dostępny jest w opakowaniach 100g (10 ton kiszonki ), 500g ( 50ton kiszonki ) i 1000 g (100 ton kiszonki ).
Preparat jest w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie. Zaawansowana formuła preparatu pozwala na jego stosowanie w nowoczesnych aplikatorach lub przez spryskiwanie zwykłym opryskiwaczem kolejno nakładanych warstw zakiszanej masy na pryzmach czy też w  silosach.
PROCAM
PROCAM Polska to europejski lider dystrybutorów środków do produkcji rolniczej. Od 40 Lat PROCAM Group dostarcza wysokiej jakości środki ochrony roślin, nawozy i materiał siewny rolnikom, sadownikom oraz producentom warzyw. Doradcy agrotechniczni PROCAM działający w kilkudziesięciu oddziałach w całej Polsce doradzają i pomagają uzyskać najwyższe plony, optymalizując koszty produkcji.
© 2017 PROCAM Polska Sp. z o.o.
Zobacz firmowe strony www: procam.pl | Gdzie kupić nasze produkty?
Wróć do spisu treści